מכינת קרית מלאכי

COM_CONTACTENHANCED_IMAGE_DETAILS
הרב בועז שרמן
ראש מכינת קרית מלאכי

mechina@mechina.org.il

08-8600024

153-8-8600024

052-4317247

קרית מלאכי - משרדי המכינה
משרדי המכינה

mechina@mechina.org.il

08-8600024

153-8-8600024

מכינת קרית מלאכי

מיקום: קרית מלאכי

למידע על המכינה באנגלית לחצו כאן

על המכינה

1. "ואהבת לרעך כמוך", המכינה עמלה לגדל אנשים הקשובים ורגישים לחברה שסביבם, פועלים ומעורבים בקהילה ובצרכיה והרואים ערך גדול בבנין איכותי של המשפחה. שנת המכינה מספקת הזדמנות להרגיל את תלמידינו לחיים ביחד. המכינה משתדלת להקנות לתלמידים הרגלים של התחשבות בזולת, מעורבות חברתית מתוך הקשבה מלאת אמפטיה ורגישות וכן לנכונות לנתינה ושל סגנון חיים המופנה למען הזולת.

2. המכינה שואפת להקנות לתלמידיה יחס נכון למהלך של תחית האומה בארצה בדור של גאולה ושותפות ולקיחת אחריות ציבורית ולאומית במדינה ובמוסדותיה. המכינה תנחיל לתלמידיה מודעות למשמעות תהליכי הגאולה המתחוללים בדורות אלה, תקנה לתלמידיה תחושה של חיבור למהלכים המתחוללים באומה ותעודד את התלמידים "לקחת אחריות" על התהליכים המתחוללים באומה. טיפוח הפרט במכינה יעודד את התלמידים לראות את עצמם כחלק מהכלל ואת תרומתם לאומה כולה. ערכים אלה יבואו לידי ביטוי גם בתקופות שאחרי השרות הצבאי כגון בבחירת מקצוע, מקום מגורים ובשרות המילואים.

3. הכוונת התלמיד להיות אדם בנוי, המודע לכשרונותיו וליכולותיו הפנימיים והחיצוניים, לעולמו ולשליחותו הייחודית, נאמן להם ומביאם לידי ביטוי בפועל בן המכינה ירכוש כלים ויכולת להתבוננות פנימית באישיותו, בתכונותיו, במידותיו ובנטיות נפשו, לגילוי שליחותו ויעודו בעולם. בן המכינה יראה חשיבות בפיתוח הכשרונות והיכולות האישיים שלו על מנת שיוכל למצות אותם בעתיד.

4. בוגרי המכינה יהיו בעלי אישיות יציבה, מידות מתוקנות, הבנת מורכבות החיים וקבלת החלטות. המכינה תקרב את תלמידיה לחיים של אמונה ולהבנה, שרצון ה' הוא הדרך הנכונה. התלמיד יכיר את כוחותיו החיוביים ואת הקשיים האישיים שלו ויקבל כלים להתמודד איתם, יבין שהטוב הוא העיקר ויחזק את הביטחון העצמי שלו. המכינה מדריכה את התלמיד לקחת אחריות ויוזמה על חייו, לנצל את זמנו ולהיבנות כמנהיג, ותקנה לתלמידיה מיומנויות לימודיות ואחרות ותשתדל לעשותו לצרכן תרבות באופן מושכל.

5. שאיפתה של המכינה היא לגדל תלמידים עובדי ה' באמת, החיים חיי תורה ואמונה. מטרת המכינה להקנות לתלמידים הרגלים של לימוד תורה תפילות במניין ברכות וכו'. בנוסף להרגלים אלה המכינה משתדלת להקנות לתלמידים שאיפות רוחניות בלימוד תורה, בתפילה מתוך רצון, בחיים מתוך הדרכה של תורה ובחינוך להקשבה לדבר ה' – גם בעזרת צוות המכינה, ובאורח חיים מלא של בן תורה.

ראש מכינת קרית מלאכי – הרב בועז שרמן

ממקימי המכינה, בוגר ישיבת בנ"ע כפר הרא"ה וישיבת ההסדר אור עציון, שרת בצה"ל בתפקיד לוחם בחטיבת הנח"ל, ומשרת במילואים כרב גדודי בחטיבה 5, עוסק בתחום החינוך וההדרכה כבר למעלה משני עשורים, בוגר תואר שני בתכנית הלכה מדע וחינוך של אוניברסיטת בר אילן. מלמד במכינה אמונה, הלכה, חינוך ילדים, מנהיגות ועוד, ומשמש כאב נוסף לכל תלמידי ובוגרי המכינה.

בדור של תחיית האומה בארצה, יקר בעינינו החיבור המיוחד בין עולם של קודש וחול, בין כלל ופרט ובין אדם לעצמיותו, כשהכל בא מתוך לימוד תורה עמוק ויסודי.

המכינה משתדלת ועמלה לגדל ולהצמיח תלמידים עובדי ה' החיים חיי תורה ואמונה בעולם המעשה. אנשים גדולים בשאיפתם המודעים לעצמם, מידותיהם מתוקנות, שדרכם ברורה ויציבה אך מורכבת ועמוקה. אנשים רגישים וקשורים לכל עם ישראל, פועלים ומעורבים בקהילה ובצרכיה ובעלי יחס נכון למהלך של תחיית האומה בארצה בדור של גאולה, שותפים ולוקחים אחריות ציבורית ולאומית במדינה ובמוסדותיה.

בית המדרש הוא המרכז, הלימוד, השיעורים, החברותות והקשר האישי עם הרבנים. מתוך אלו אנו יוצאים לסיורים לימודיים, טיולים וניווטים, שבוע צבא ועוד. אנו מתחנכים לתת ולתרום לחברה ומתנדבים: בחונכות בבתי הספר בקרית מלאכי ובשפיר, סיוע וקשר עם ניצולי שואה, משמרות במשמר האזרחי, ולקראת החגים במחלקת ילדים של בתי החולים.

הקשר עם בוגרינו חזק ומשמעותי, אנו מקיימים שבתות בוגרים ושבת לזוגות הנשואים ואף התחדשנו השנה בבית מדרש אלול לבוגרים וסמינר משתחררים

גלריית תמונות

שותפים ותורמים של מועצת המכינות