הפרוייקטים שלנו

פעילויות ופרוייקטים של מועצת המכינות הקדם צבאיות

יחד (YACHAD)

שנת מכינה ליהודים מחו"ל

תכנית יחד

תוכנית יחד – חוויה עבור בוגרי תיכון מחו"ל יחד עם חניכי המכינות.

'יחד' הינה תוכנית לשילוב צעירים יהודים מרחבי העולם ב-'Gap Year' במדרשות למנהיגות – המכינות הקדם צבאיות בישראל, במופעלת בשיתוף פרויקט "מסע" של הסוכנות היהודית.

המפגש שמתקיים בין החניכים הישראלים לחניכים מחו"ל הוא בעל ערך רב ומשמעותי לשני הצדדים ולמכינה בכלל. החניכים מחו"ל מביאים איתם ערך מוסף שתורם במידה רבה לתהליך החינוכי ולחוויה הקבוצתית.

תוכנית 'יחד' מומלצת לכל הצעירים בקהילות היהודיות העומדים לקראת סיום תיכון, אשר מעוניינים לקחת חלק פעיל בחוויה חשובה, מבגרת, מעשירה ותורמת, המהווה את אחת החוויות המעצבות בחיים, הפותחת אופקים חדשים של השפעה ותרומה לעם ישראל ולמדינת ישראל.

החניכים המגיעים למכינות מחו"ל מצטרפים לתוכנית ישראלית שמתנהלת רק בעברית. עם זאת, היא מתאימה לכל מי שיש לו רמת עברית כלשהי, גם אם נמוכה. כמו כן, המכינה מתנהלת בתנאי "פנימייה" וכוללת מגורים, ארוחות, שירותי כביסה וכדומה.

החניכים יוצאים לבתיהם לסוף שבוע פעם בשבועיים (חניכים מחו"ל הולכים למשפחות מורחבות המתגוררות בארץ, למשפחות מאמצות, לחברים מהמכינה או נשארים עם יתר החברים מחו"ל במכינה עצמה).

התוכנית פועלת במועצת המכינות במסגרת "מסע", יוזמה של הסוכנות היהודית וממשלת ישראל שמביאה בוגרי תיכון וסטודנטים למגוון רחב של תכניות חצי שנה עד שנה בישראל. בתמיכת פדרציית ניו יורק תכנית 'יחד' מאפשרת לנוער מחו"ל להשתתף במשך שנה במכינה יחד עם ישראלים באותו הגיל.

אנו משוכנעים שהקשר בין ישראלים עם יהודים מהתפוצות במסגרת האינטגרטיבית והאינטנסיבית של המכינות תסייע בהעמקת המחויבות לעם היהודי של הישראלים ואת הקשר עם הארץ של הצעירים מהתפוצות.

בשנת תשע"ז (2016-2017) משתתפות בתוכנית המכינות הבאות:

בית ישראל, גליל עליון, העמ"ק, מיתרים-לכיש, מיצר, נחשון, עצם, קשת יהודה, תלם, רבין, אדרת, לפידות וצהלי.

שותפים ותורמים של מועצת המכינות